پانسمان بر روی دیوارها – نکات آویز تصویر

پانسمان بر روی دیوارها – نکات آویز تصویر

کارهای هنری معلق یک روش عالی برای افزودن استعداد تزئینی به یک اتاق است. رنگ ، شکل و نوع آثار هنری که انتخاب می کنید ، جلوه ای شخصی به هر فضایی می بخشد. نحوه آویختن هنرهای دیواری – به عنوان یک قاب یا به صورت گروهی از قاب ها – بر کل نمای اتاق تأثیر می گذارد. حلق آویز تصویر مناسب بیش از آنچه تصور شود ، نیاز به تأمل دارد. این فقط کوبیدن میخ به دیوار و قرار دادن هنر روی آن نیست.

در زیر برخی از نکات کلیدی در مورد چگونگی آویزان کردن تصویر آورده شده است:

در مورد تعداد فریم ها تصمیم بگیرید

هنگام آویز کردن هنرهای دیواری ، ابتدا در مورد تعداد فریم هایی که می خواهید استفاده کنید تصمیم بگیرید. شما می توانید یک قاب یا یک گروه از قاب ها را به همان دیوار آویزان کنید.

اگر یک فریم را انتخاب کنید ، باید متناسب با اندازه دیوار باشد و در نقطه مرکزی قرار گیرد. مطمئن شوید که تصویر را در سطح چشم آویزان کرده اید. ممکن است بخواهید از کسی بخواهید به شما کمک کند تا موقعیت را قضاوت کنید.

اگر می خواهید گروهی از کارهای هنری را آویزان کنید – یعنی دو یا چند قاب با اندازه یکسان  اجرای دیوار سبز  یا متفاوت – ابتدا چیدمان را با قرار دادن تصاویر روی زمین امتحان کنید. آیا می خواهید قاب ها را در یک خط متقارن آویزان کنید؟ آیا می خواهید آنها را در یک خط مورب آویزان کنید؟ با الگوهای خلاقانه بازی کنید تا زمانی که الگوی دلخواه شما را پیدا کنید. برای تکرار الگوی دقیق ، تصاویر را روی کاغذ قرار دهید و قسمت بیرونی هر قاب را ردیابی کنید. کاغذ را به دیوار بچسبانید و از آن به عنوان الگو استفاده کنید.

اندازه هنر و اندازه دیوار

اگرچه حلق آویز تصویر امکان ایجاد خلاقیت شخصی را فراهم می کند ، اما پس از محکم شدن آخرین قاب به دیوار ، باید از نظر زیبایی چشم نواز باشد. قانون شماره یک که هنگام آویزان کردن تصویر باید به خاطر بسپارید این است که اندازه قاب باید به اندازه دیوار باشد. قاب های کوچکتر در دیوارهای باریک به نظر بهتر می آیند ، در حالی که قاب های بزرگتر یا گروهی از قاب ها بهتر است بر روی دیوارهای گسترده آویزان شوند.

هنر را با اندازه مبلمان مطابقت دهید

هنرهای دیواری به اندازه مبلمان مناسب نیاز دارند. به عنوان مثال ، قاب عکس روی کاناپه شما نباید از عرض کاناپه بیشتر باشد. به عنوان یک قاعده کلی ، طول پایین قاب نباید از 75٪ تا 80٪ طول مبلمان بیشتر شود و اجازه دهید ارتفاع قطعه مبلمان ارتفاع هنر را تعیین کند. نباید خیلی بالا باشد. پایه قاب نباید بیش از 8 اینچ بالای قسمت مبلمان باشد.

رنگ های مناسب را انتخاب کنید

برای اینکه هنر دیوار شما برجسته شود و بیانیه ای ارائه دهد ، تصویری را انتخاب کنید که به بهترین وجهی رنگ اتاق را تکمیل کند و حال و هوایی را که می خواهید بدست آورید به ارمغان بیاورد.

رنگ های پر جنب و جوش و جسورانه در آثار هنری به پیتزا اضافه می کنند ، در حالی که رنگ های خنثی جلوه ای آرامبخش ایجاد می کنند. رنگ های موجود در تصویر را با رنگ های دیوار یا کاناپه یا یکی از سایه های ظریف فرش مطابقت دهید. با این حال ، اگر می خواهید ظاهری الهام گرفته از هنر ایجاد کنید ، تصویری آویزان کنید که رنگ اصلی آن در تضاد با دیوارها باشد. به عنوان مثال ، اگر دیوارهای سبز دارید ، تصویری را انتخاب کنید که دارای رنگ های قرمز روشن باشد – باعث ایجاد سوراخ به کل اتاق شده و آن دیوار را به کانون تبدیل می کند.

از قفسه هنری استفاده کنید

چه کسی می گوید هنر باید به دیوار آویزان شود؟ در عوض ، قفسه ای بگذارید که بتوانید روی آن قطعات هنری را استراحت دهید. یک قفسه می تواند فضای کمتری از دیوار را اشغال کند و ظاهری مدرن و مدرن به یک اتاق اضافه کند.

خلاق بودن

لازم نیست گروهی از قاب ها را به صورت مستقیم آویزان کنید. بسته به دیوار ، می توانید نمایشگرهای بدیع و جالب با هنر دیواری بسازید.

قطعات هنری را می توان در یک خط افقی آویزان کرد. این الگو جلوه ای گسترده تر بر روی دیوار ایجاد می کند و به بهترین وجهی روی یک مبلمان بلند مانند کاناپه یا میز به نظر می رسد.

آویز کردن دیوارهای هنری در یک خط عمودی جلوه ای رسمی تر می دهد و به اتاق ارتفاع و ظرافت می بخشد. این الگوی آویز تصویر هنگام نمایش در نزدیکی یک درب ، به بهترین شکل به نظر می رسد.

یک خط مورب از قاب عکس ، طراحی منحصر به فرد و جالبی را ایجاد می کند. این الگو باید مخصوص راه پله ای باشد که ارتفاع طبیعی آن در امتداد دیوار وجود داشته باشد. آویختن تصاویر به صورت مورب بر روی هر دیوار دیگر نمای نامناسبی به اتاق می بخشد.